English

Rama: Vijojmë hapjen e partisë, synojmë 50 mijë anëtarësime të reja deri në qershor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Që prej orës 9 të kësaj të marte, kryeministri Edi Rama ka mbledhur në selinë e PS drejtuesit politik të qarqeve. Pas përfundimit ai tha para gazetarëve se për çfarë diskutuan në këtë takim.

- Advertisement -

“Ne bëjmë takime të rregullta sepse jemi në një proces shumë të rëndësishëm dhe të thellë si asnjëherë më parë për rienergjizimin e gjithë qelizave bazë të organizmit të Partisë Socialiste dhe për vazhdimin e hapjes së partisë për anëtarësime të reja. Siç e ndoqët edhe nga asambleja kemi vendosur objektivin e 50 mijë anëtarëve të rinj deri në Kongresin e Qershorit dhe besoj se me çfarë kemi parë dhe realizuar deri më tani, ky objektiv është plotësisht i arritshëm.

Është domosdoshmëri edhe përcjellja e mesazhit te të gjithë shqiptarët që e kanë votuar ose jo partinë socialiste që është e domosdoshme të fuqizojmë partinë Socialiste, sepse është e vetmja forcë politike në Shqipëri që ka alternativë qeverisëse që ka aftësi qeverisëse që ka dhe aftësinë reale për ecurinë e procesit të anëtarësimit. Objektivi ynë është që Shqipëria 2030 të ngjitet në atë maj pa mundësi kthimi pas dhe kurora e kësaj maje është padiskutim gatishmëria për të qenë anëtarë të Bashkimit Europian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?