English

Reshje të dendura bore në rrugën e Arbrit, policia: Qarkullimi vetëm me zinxhirë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura bore në zonat malore si dhe reshje shiu e shtrëngata në zonat e ulëta.

- Advertisement -

Për shkak të reshjeve të dëborës, Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë ka rritur prezencën e shërbimeve policore në Rrugën e Arbrit, për t’ju ardhur në ndihmë dhe këshilluar, drejtuesit e mjeteve.

Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës, në Rrugën e Arbrit, nuk do të lejohen të kalojnë automjetet pa goma dimërore dhe pa zinxhir.

Njëkohësisht, borëpastrueset po punojnë për mirëmbajtjen e rrugës, për të bërë të mundur rritjen e sigurisë në rrugë dhe pastrimin e rrugës nga dëbora.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?