“Rezultate të pakënaqshme”, Zelensky: Do të përmirësojmë kushtet e jetimoreve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, shprehu pakënaqësi të hënën për rezultatet e një inspektimi që kishte urdhëruar në të gjitha jetimoret ukrainase.

Në adresimin e tij të natës përmes një videoje, Zelensky tha se kishte marrë raporte përmbledhëse mbi “gatishmërinë dhe papërgatitjen” e strehimoreve nga ministri i Brendshëm Ihor Klymenko, ministri për Industritë Strategjike Oleksandr Kamyshyn, dhe zv.kryeministri Oleksandr Kubrakov.

“Rezultatet, ta them sa më butë, janë të pakënaqshme”, tha ai.

- Advertisement -

“Deri të premten do të përgatiten projektvendimet përkatëse në lidhje me përgjegjësit dhe sigurimin e nivelit të duhur të mbrojtjes për njerëzit tanë në të gjitha qytetet e Ukrainës”, shtoi Zelensky.

Vdekjet që ndodhën më 1 qershor çuan në një reagim të fortë publik dhe shkaktuan një angazhim nga Zelensky për të hetuar ngjarjen dhe jetimoret në mbarë Ukrainën.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

TË FUNDIT

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×