Rikthehen emigrantët, mbi 86500 kanë hyrë në Muriqan gjatë 4 ditëve të fundit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fundjava që lamë pas, e cila parapriu dhe muajin gusht, ka nisur rikthimin e emigrantëve pranë familjeve të tyre në Shqipëri.

Në pikën e përbashkët kufitare në Muriqan gjatë 4 ditëve të fundit kanë hyrë në Shqipëri mbi 86500 shtetas ndërsa 53200 kanë lënë Shqipërinë  ose thënë ndryshe në total kamë hyrë dhe kanë dalë mbi 140000 shtetas me mbi 45000 automjete

Dita me fluksin më të madh ka qenë e diela e 30 korrikut ku kanë hyrë në Shqipëri mbi 25 mijë shtetas dhe kanë dal rreth 10 mijë e 500 shtetas . Një fluks i tillë ka detyruar autoritetet doganore të shtojnë sportelet dhe në të dyja anët po punohet me nga 3 sportele por pavarësisht kësaj sërish në momente të caktuara ka pasur dhe radhë të gjata pritjeje.

- Advertisement -

Kryesisht nga të dhënat rezulton se fluksi më i madh janë emigrantë nga Evropa që kthehen tek familjarët e tyre por pa lënë pas dhe Shqiptarët e Kosovës por dhe turistët e shumtë që kanë shfaqur interes për të eksploruar Shqipërinë.

Një fluks i tillë pritet të zgjasë deri nga mesi fundi i gjysmës së dytë të gushtit ku pritet rikthimi i emigrantëve në vendet e tyre të punës.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

TË FUNDIT

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

Tronditet Kosova! Dy vrasje brenda natës në Prishtinë, detaje

Mbrëmjen e të mërkurës Kosova është tronditur nga ngjarjet kriminale. Pas vrasjes së Liridona Murseli, gruas së Naim Murselit, këshilltarit t ish-presidentit Behgjet Paçolli,...

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×