Rikthehet Superliga Shqiptare, përballje interesante për kreun

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skuadrat e Superligës Shqiptare i kanë dhënë fund pauzës disa ditore, ndërsa tani do të zbresin sërish në fushë për vijimin e kampionatit. Java e 27-të luhet të shtunën dhe të dielën me dy përballje tejet interesante.

Ekipet e kreut do të synojnë të forcojnë edhe më tej pozitën e tyre, me dëshirën për të nisur shkëputjen nga njëra-tjetra.

Partizani kryesues udhëton drejt qytetit të Durrësit, ku të dyja skuadrat po kalojnë një formë të mirë. Që pas humbjes ndaj Kukësit, demat regjistrojnë 2 fitore dhe 1 barazim. Në anën tjetër, bardheblutë e Orges Shehit, luajnë në shtëpi përballë Erzenit.

- Advertisement -

Shijakasit e kanë humbur disi formën, por sërish mbeten ndër skuadrat që synojnë kreun e renditjes dhe gjenden vetëm 7 pikë larg Tiranës.

3 sfidat e tjera janë Kukësi-Egnatia, Vllaznia-Bylis dhe Kastrioti-Laçi. Aktualisht mbeten dhe 10 ndeshje deri në fundin e këtij sezoni futbollistik.

Superliga Shqiptare 22-23 është një nga garat më interesante të kësaj dekade ku skuadrat janë mobilizuar dhe kërkojnë përmbushjen e objektivave të vendosura në fillim të sezonit.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×