Rikthimi i Bashës, Korreshi e Nallbati kundër, Alibeaj: Rëndësi ka gara e drejtë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rikthimi i Lulzim Bashës dhe kanidimi i tij për të rimarrë edhe de facto drejtimin e Partisë Demokratike është pritur ndryshe në mesin e deputetëve demokrat.

Për Nallbatin dhe Korreshin që në javët e fundit janë rreshtuar në krahë të Gazment Bardhit, rikthimi i Bashës duke shkelur procedurat dhe rregullat e vendosura në statut.

Deputeti i Lushnjës paralajmëroi se një mbledhje tjetër e Këshillit Kombëtar mund të zhbëjë proceset që ka bërë grupimi pro Bashës deri më tani, që nga vendimmarrja e kryesisë, tek ajo e Këshillit Kombëtar të para 3 ditëve.

- Advertisement -

Ndërsa Nallbati thekson se PD sot ka nevojë për anëtarët e saj dhe jo thjesht për një kryetar.

Krejt ndryshe e shikon situatën ish-kryetari i komanduar, Enkelejd Alibeaj që ka votuar pro zgjedhjeve më 29 korrik dhe gjithë proceseve që janë organizuar nga kryesia.

Në garën për kreun e PD kandidaturën e kanë dorëzuar vetëm Lulzim Basha dhe Gjergj Hani.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×