Roland Qafoku: Ata që bëjnë patriotizëm në rrjetet sociale, s’dinë Himnin e Flamurit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Roland Qafoku thotë se nuk duhet politizuar vendimi i qeverisë, ku Himni i Flamurit do të këndohet nga të gjithë nxënësit e shkollave në krye të çdo jave të re mësimore.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Qafoku u shpreh se ata që bëjnë patriotizëm në rrjetet sociale, nuk dinë fjalët e Himnit të Flamurit.

“Ajo ndjenja jonë kombëtare nëse ne e pretendojmë që e kemi dhe duhet ta kemi, nis që nga njohuria ose nga ajo sesi ne e përjetojmë Himnin e Flamurit.

- Advertisement -

Ka një dalldi në rrjetet sociale për të bërë patriotizëm. Por jam i bindur që ata që tregohen më patriotë në rrjetet sociale, nuk dinë as fjalët e himnit”, theksoi ai.

Himni i Flamurit do të këndohet nga të gjithë nxënësit e shkollave në krye të çdo jave të re mësimore.

Kjo ishte deklarata e kryeministrit Edi Rama në ditën e 555-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeut.

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×