English

“Rritet me 300 lekë çmimi i ilaçeve të tensionit”-farmacisti Xhemollari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Marsil Xhemollari, farmacist i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, tha se janë rritur çmimet e ilaçeve dhe suplementeve.

- Advertisement -

Ai theksoi se të gjitha produktet kanë pasur një rritje graduale por më shumë rritje në çmim kanë pasur ilaçet e tensionit.

“Sot në farmaci shikojmë, pjesën e suplementeve , shikojmë pjesën e dekozmetikës, produktet e fëmijëve. Të gjitha kanë pasur  një rritje graduale. Këtë vit, suplementet patën një rritje drastike. Dhe në ilaçe, pati një rritje të çmimeve. Pati një rritje te ilaçet e tensionit, tek shurupet e kollës dhe tek antibiotikët. Disa medikamente të trajtimit të tensionit janë rritur shumë. 300 lekë të reja për një ilaç”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?