‘Uli ritmin e protestës’, Qafoku: Rudina foli se është e bija e Azem Hajdarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Roland Qafoku ishte i pranishëm në Euronews Albania, duke komentuar drejtpërdrejt protestën e 12 nëntorit.

Pas fjalimit të ish-deputetes Rudina Hajdari, Qafoku tha se ajo pati vend për fjalim sepse është e bija e Azem Hajdarit dhe jo sepse ka spikatur në politikë.

“Azem Hajdari vazhdon të ketë ata që akoma e kujtojnë dhe historinë e tij e kanë akoma në mendje. Një pjesë aty me informacionet që kam janë dhe pjesë e grupimit të dhjetorit 1990, kështu që janë këto sentimentalizmat, por nuk është se ngjalli diçka. Protesta me këto fjalime po e humbet pak ritmin,” – u shpreh analisti.

- Advertisement -

Protesta nisi pak pas orës 16:00 që u lajmërua fillimisht. Sali Berisha nuk u prononcua për mediat, ndërsa Ilir Meta u bëri thirrje qytetarëve të bashkohen, ndërsa qeverinë e porositi të mos provokojë.

Policia është mobilizuar bashkë me Forcat Speciale, ndërsa kryeministria u blindua që para fillimit të tubimit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×