Rusia do u ndalojë shqiptarëve hyrjen në territorin e saj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia po përgatitet për të ndaluar hyrjen në territorin e saj të shtetasve nga ‘vende jomiqësore’, raporton ‘Reuters’.

Në këtë listë ku bën pjesë dhe Shqipëria, janë të gjitha vendet e BE-së, SHBA-ja dhe Mbretëria e Bashkuar.

Gjatë një fjalimi televiziv ministri i Jashtëm, Sergei Lavrov tha po hartohet një dekret presidencial për këtë qëllim.

- Advertisement -

Sipas tij, do të ketë heqje të vizave për veprime jo miqësore për një numër vendesh.

Ai theksoi se ndalimi nuk do të jetë kategorik, pasi dekreti do të përcaktojë kufizime për të hyrë në Rusi pa shpjeguar qëllimin e vizitës.

Rusia ka zgjeruar listën e ‘vendeve jomiqësore’ pas sanksioneve të vendosura nga Perëndimi ndaj Moskës pas pushtimit të Ukrainës.

Shqipëria bën pjesë në vendet që kanë vendosur të njëjta sanksione ndaj Rusisë siç ka vepruar SHBA dhe BE.

 2 COMMENTS

    • Po kush e merr parasysh Kosoven?! Nc nc Kosova i ka hallet e veta…. Nje vend i vogel i cili nuk ka nen kontroll territorin e vet ca pret?! Plus esht vet objekt i nje missioni paqeruese!!! Vet nga KS jam

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

TË FUNDIT

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×