English

Sa kushton ndërtimi i një skuadre në futbollin e Sunday League në Shqipëri?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Renato Antoni kapiten i ekipit Kastriotët të cilët lanë fituar Sunday League tregoi vështirësitë në ndërtimin e një skuadre futbolli.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Kubi Sportiv” në Euronews Albania, ai theksoi se fillimisht e kanë nisur vetë financimin për skuadrën ndërsa shtoi se më pas i kanë mbështetur dhe bizneset private.

“Të gjitha janë shumë të vështira. Ka shumë ekipe që i kanë pasur kushtet si ne. Ne e kemi nisur në fillim me vetëfinancim, por rrugës shumë biznese na janë afruar dhe kanë ndihmuar. Ajo pagesë i kalon pritshmëritë e pagesës. Unë gjej rastin për ti përshëndetur të gjithë ekipet që kanë marrë pjesë. Për ekipin tonë ka pasur shumë kosto. E gjithë mbështetja është private. Ekipet kryesore kanë ndonjë biznes nga mbrapa”- tha ai.

Për më tepër ndiqni emisionin e plotë: 

LEXONI GJTHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?