English

Sali Berisha lihet në arrest shtëpie, avokati: Gjykata po sillet si parti politike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë të premte gjyqtarja e Gjykatës së Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka lënë në fuqi vendimin “arrest shtëpie” për ish-kryeministrin Sali Berisha si edhe për dhëndrin e tij Jamarbër Malltezin.

- Advertisement -

Avokati i Berishës, Genc Gjokutaj e quajti këtë vendim politik dhe pretendoi se arsyeja është se SPAK dhe GJKKO do që Sali Berishës ti digjet mandati i deputetit.

“Gjykata po sillet si parti politike. Ne do të ndjekim rrugën ligjore, e cila është i vetmi mjet që do na çojë te e vërteta dhe te ajo e drejtë që ne kërkojmë. Këta le të vazhdojnë me këtë verb politik bëjnë sikur s’dëgjojnë e sikur s’shikojnë”,-tha avokati Gjokutaj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?