Salianji: Pa demokratët e primareve do faleshin 61 bashkitë!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha në një intervistë për Euronews Albania se pa kandidatët demokratë të dalë nga primaret, opozita nuk do të mund të fitonte në asnjë nga 61 bashkitë e vendit.

Salianji bëri thirrje që demokratët të kapërcejnë përçarjen dhe të bëhen bashkë në qëllimin e  përbashkët që është largimi i Edi Ramës.

“Nëse nuk do të ishin demokratët e primareve, do të ishin sërish në situatën kur do të faleshin të 61 bashkitë. Ka qenë një projekt për t’i hapur rrugë Ramës për të kontrolluar gjithçka. Opozitarët duhet të votojnë kandidatët e opozitës, është detyrë e të gjithë deputetëve të PD që të kapërcejnë ndasitë dhe të bëjnë të mundur ndryshimin në një vend ku sot gjithçka e kontrollon Edi Rama. E vetmja rrugë për të ndryshuar diçka është që të votojnë kandidatët e opozitës”, tha Salianji.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet një polic i Kosovës në Veri, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...

TË FUNDIT

Vritet një polic i Kosovës në Veri, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...

Dyshimet mbi shkakun e zjarrit në fabrikën e bojrave, flakët rrezikojnë dy banesa

Një zjarr masiv ka përfshirë një fabrikë bojrash në Maminas, në autostradën Tiranë-Durrës. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se zjarri, ka nisur...

Zjarr masiv në fabrikën e bojrave në Maminas, MB: Shmangni autostradën Tiranë-Durrës

Një zjarr masiv ka përfshirë një fabrikë bojrash në zonën e Maminasit, në autostradën Tiranë-Durrës. Përmes një njoftimi zyrtar Ministria e Brendshme i bën thirrje...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×