Sekretari i OMONIA-s: Kemi provat filmike të rrëmbimit të Fredi Belerit!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i organizatës OMONIA Marin Suli tha në emisionin Now në Euronews Albania se arrestimi i Fredi Belerit u bë përmes një dosjeje të shpikur 2 ditë para zgjedhjeve.

Ai u shpreh se OMONIA disponon prova filmike të atij që e quajti rrëmbim të Belerit nga efektivë që nuk kishin uniformë policie.

“Gara për bashkinë e Himarës ishte një garë shumë e bukur, kjo ndoshta edhe për arsye të ngjarjes që ndodhi me dosjen që i shpikën. Ditën e enjte, tre ditë para zgjedhjeve, vijnë e arrestojnë. Kemi të gjitha provat filmike, e rrëmbejnë sikur të ishte i fundit i kësaj historie. Kemi prova, nuk ishin me uniforma, ishin me kapuça e të gjitha. Kanë prodhuar një letër ku thonë është arrestuar në kushtet e flagrancës, ai ka qenë duke dalë nga restoranti me njerëz të stafit të vet”, tha Suli.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...

Samiti i BE-Ballkani Perëndimor, çfarë pritet të ndodhë në Bruksel më 13 dhjetor

Liderët e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor do të takohen të mërkurën e 13 dhjetorit në Bruksel. Në fokus të këtij takimi pritet të jenë...

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

TË FUNDIT

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...

Samiti i BE-Ballkani Perëndimor, çfarë pritet të ndodhë në Bruksel më 13 dhjetor

Liderët e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor do të takohen të mërkurën e 13 dhjetorit në Bruksel. Në fokus të këtij takimi pritet të jenë...

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×