Shabani: Abuzuesi me 5 vjeçaren autike, para 1 viti liçensonte logopedët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Leonora Shabani, kryetare e gruas për vetëvendosjen në Prishtinë është shprehur se logopedi i cili ka abuzuar me një fëmijë me autizëm në një klinikë private në Gjilan të Kosovës, para një viti ka qenë kryetar i dhomës së liçensimit të logopedëve.

E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians” në Euronews Albania, theksoi se ai duhet të merren masa urgjente që ai të largohet nga puna, pasi sipas saj një person si ai nuk mund të lejohet që të ketë komunikim më me fëmijët.

“Masa është dashur me i marrë komisioni dhe ai nuk duhej të futej fare në institucione apo në QKUK. Paramendoni se si e ka trajtuar atë fëmijë në klinikën private. Është për t’u habitur vendimin që ka marrë komisioni disiplinor që ka dhënë të drejtën që ai person të futet sërish në institucion. Duhet të merren masa urgjente që të largohet. Ai është kthyer sërish në QKUQ. Ai nuk duhet të ketë të drejtë as me fol me fëmijë.

- Advertisement -

Deri para një viti ai ka qenë personi që i ka liçensuar lekopedët. Ai ka qenë kryetar i një ode që liçenson likopedët”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Major Cengu: 60 persona nën rrënojat e pallatit 8 katësh, kemi dëgjuar zëra

Major Endrit Cengu nga Turqia ka bërë me dije se aktualisht ekipi i kërkim-shpëtimit nga Shqipëria ndodhet në zonën e Malazya ku aktualisht po...

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

TË FUNDIT

Major Cengu: 60 persona nën rrënojat e pallatit 8 katësh, kemi dëgjuar zëra

Major Endrit Cengu nga Turqia ka bërë me dije se aktualisht ekipi i kërkim-shpëtimit nga Shqipëria ndodhet në zonën e Malazya ku aktualisht po...

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

I vodhën byzylykun të miturit, arrestohet 21-vjeçari dhe 3 adoleshentët

Një 21-vjeçar është arrrestuar dhe 3 shtetas të mitur janë proceduar penalisht në Tiranë, pasi dyshohet se i morën me dhunë byzylykun e floririt,...

“Berisha negocioi çmimin e fishekëve”, gazetari sjell detaje nga investigimet

Gazetari Poli Hoxha tha se kreu i PD-së Sali Berisha ka bërë negociata në lidhje me çmimin e fishekëve që ndodheshin në një fshat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×