English

Shala: Ndoshta nuk do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurisë Drizan Shala është shprehur se nuk beson se do të ketë marrëveshje përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se është presidenti serb Aleksandër Vuçiç që kërkon shtyrjen e marrëveshjes në mënyrë që të fitojë kohë pasi kjo është në interes të tij.

“BE po tenton që të bindë Vuçiç që të tërhiqet nga mbështetja  publike që mund t’i bëjë Putin dhe interesave të tij. Gjithsesi Vuçiç nuk do të mbështesë një politikë integruese evropiane me të  drejta të barabarta. Ka elemente që mbase  nuk do të ketë fare marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë. Vuçiç po kërkon që marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë të shtyhet me çdo kusht në vitin 2024 sepse ai do të fitojë më shumë kohë dhe kjo është në interes të tij”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×