Shehi: Rama po tremb dhe disidentët brenda PS me gjuhën dhe sharjet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i LZHK,  Dashamir Shehi e cilëson të papranueshme gjuhën e përdorur nga kryeministri Edi Rama ndaj opozitës gjatës seancës së të mërkurës, ku po diskutohet buxheti.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Shehi u shpreh se Rama duhet të përgjigjej për problemet reale, por në fakt u tregoi shqiptarëve se kush i qeveris.

“E ka si taktikë për të mos dhënë përgjigje për problemet reale. Ai duhet të japë llogari për miliardat që do të investohen në portin e Durrësit, nuk përgjigjet për këto. Fatkeqësia është që i ka rënë mikrofoni në dorë dhe mund të flasë sa të dojë. Por më mirë që u bë kështu që shqiptaret të kuptojnë se kush i drejton, një kryeministër nuk mund të flasë kështu. Një pjesë edhe e meritojnë, çdo popull ka në krye atë që meriton. Ndonjëherë ai i drejtohet dhe të vetëve, opozitës nuk ka ç’i bën, është e gjitha kundër tij. Shpeshherë ai tremb edhe të vetët, kur del ndonjë gjysmë disidenti, mundet që edhe ata brenda fillojnë të mendojnë për pak më shumë liri dhe dinjitet”, tha Shehi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

TË FUNDIT

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×