Shehi: Shqiptarët janë bërë të bezdisshëm në Angli, Rama propagandë enveriste

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i LZHK, Dashamir Shehi e cilësoi propagandë enveriste atë të kryeministrit Edi Rama karshi Britanisë së Madhe lidhur me reagimin e këtij shteti për emigrantët shqiptarë.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Shehi u shpreh se presioni britanik i drejtohet qeverisë shqiptare, që duhet të marrë disa masa për të frenuar emigrimin, duke nisur nga filtrimi i atyre personave që largohen.

“Qeveria duhet të luajë një rol që të paktën të japë shenja që po e lufton fenomenin. Ne bëjmë propagandë sikur ne jemi lavdia e Evropës dhe po na poshtërojnë. Ne po e poshtërojmë vetë veten tonë. Po mor po, të bezdisshëm janë shqiptarët në Angli, ti s’merr asnjë masë, s’ke asnjë lloj filtri. Ky mund të jetë gabimi i atyre, mund të gjendet një formulë emigrimi legal në këtë periudhë që ata janë nevojë. Por duhet ta pranojmë; në Angli ka bërë strehë një grup, një organizatë kriminale, gjë që s’e ka bërë në Gjermani dhe nga Gjermania nuk reagohet në të njëjtën mënyrë”, tha Shehi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Osmani: Bideni dha garanci për mbështetje të vazhdueshme për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha të enjten se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka dhënë garanci të fuqishme për mbështetjen e...

Yzeiri: Shqipëria të kërkojë ngritjen e çështjes çame

Analisti Ilir Yzeiri, tha se çështja çame nuk duhet të mbetet jetime. Në një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se qeveria duhet të financojë...

“Rinacimento” e Arben Golemit, ekspozita e ardhshme në New York

Piktori Arben Golemi ka hapur ekspozitën e re të titulluar Rilindja duke sjellë për publikun tablotë e kryeqyteteve më të njohura në botë. Për...

TË FUNDIT

Osmani: Bideni dha garanci për mbështetje të vazhdueshme për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha të enjten se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka dhënë garanci të fuqishme për mbështetjen e...

Yzeiri: Shqipëria të kërkojë ngritjen e çështjes çame

Analisti Ilir Yzeiri, tha se çështja çame nuk duhet të mbetet jetime. Në një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se qeveria duhet të financojë...

“Rinacimento” e Arben Golemit, ekspozita e ardhshme në New York

Piktori Arben Golemi ka hapur ekspozitën e re të titulluar Rilindja duke sjellë për publikun tablotë e kryeqyteteve më të njohura në botë. Për...

Yzeri: Rama performancë të shkëlqyer në OKB, tërhoqi vëmendjen

Analisti Ilir Yzeiri tha se kreu i qeverisë Edi Rama, kishte një performancë të jashtëzakonshme në Këshillin e Sigurimit, ditën e djeshme. Në një intervistë...

PD prezanton propozimet për Reformën zgjedhore/ Basha: Të sjellim standard europian

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha ka prezantuar këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Takimi u zhvillua në sallën “Black Box” në Akademinë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×