English

Shkon në 18 numri i të vdekurve nga rrëzimi i helikopterit në Kiev

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Numri i të vdekurve në rrëzimin e helikopterit në Brovary është rritur në 18, sipas kreut të Administratës Ushtarake Rajonale të Kievit.

- Advertisement -

Oleksiy Kuleba në një postim në rrjetet sociale tha tre nga të vrarët ishin fëmijë.

Kuleba shtoi se 29 persona janë plagosur, mes tyre 15 fëmijë.

Mes të vdekurve është ministri i Brendshëm ukrainas Denis Monastyrsky dhe ekipi drejtues i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës.

Anton Gerashchenko, një këshilltar i Ministrit të Brendshëm të Ukrainës, postoi në mediat sociale se Monastyrsky, zëvendësministri Yevheniy Yenin dhe sekretari i shtetit Yuriy Lubkovychis vdiqën në aksident.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?