Shoferët e transportit ndërqytetas paralajmërojnë rritje të çmimit të biletës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rritja e çmimit të naftës në 260 lekë për litër ka prekur edhe transportin ndërqytetas.

Shoferet e autobusëve në terminalin e transportit ndërqytetas për Veriun dhe Jugun shprehen se kjo situatë ua ka vështirësuar punën.

“60 litra naftë vajtje-ardhje për Shkodër, 150 mijë lekë naftë vajtje-ardhje”, tha një shofer që bën rrugën Tiranë – Shkodër.

- Advertisement -

“Po dalim me minus, nuk ka ndikuar pozitivisht, edhe pagat e luftës nuk na i kane dhënë të gjitha”, tha një shofer që bën rrugën Tiranë – Durrës.

Ndërkohë, ata thonë se në ditët pasardhëse do të marrin një vendim për rritjen e çmimit të biletës.

“Në Ukrainë bëhet lufta, në Shqipëri bëhet rritje çmimesh”, ankohen shoferët.

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

TË FUNDIT

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×