English

Shpallet fituesi i Topit të Artë 2023

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Paris është zhvilluar të hënën në mbrëmje ceremonia e 67-të Topit të Artë.

- Advertisement -

Fituesi është Lionel Messi. Ylli argjentinas është fitues për herë të tetë i trofeut të madh të futbollit, duke lënë pas në këtë garë dy pretendentë të tjerë kryesorë si Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

Ylli i Manchester Cityt, Haaland është vlerësuar me çmimin “Gerd Muller” që i akordohet lojtarit me më shumë gola përgjatë një sezoni.

Triumfi në Botërorin e Katarit me Argjentinën ishte vendimtar teksa Lionel Messi udhëhoqi Albicelestet drejt titullit të tretë në histori.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?