Shpërthime të fuqishme në portin e Odesës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shpërthime të fuqishme janë shënuar mëngjesin e së dielës në portin jugor të Ukrainë, Odesa.

Shtëllunga të mëdha tymi u panë në qytetin strategjik në bregun e Detit të Zi të dielën në mëngjes, tha një dëshmitar i Reuters.

Anton Herashchenko, një këshilltar i ministrit të Brendshëm të Ukrainës, ka konfirmuar në kanalin e tij Telegram se Odesa u sulmua nga ajri me raketa, disa prej të cilave ai thotë se u qëlluan nga mbrojtja ajrore.

- Advertisement -

Objektivi i sulmit ende nuk është konfirmuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...

TË FUNDIT

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...

“Djathin do e hanë politikanët, hirrën do pini ju”, Fermerja: Bulemti, produkt luksi

Fermerja Rigerta Loku tha se produktet e qumështit janë shtrenjtuar aq shumë sa tashmë mund të konsiderohen produkte luksi. Në një intervistë për Euornews Albania...

Shpërthim në xhaminë në Afganistan, vriten 11 persona

Një shpërthim pranë një xhamie në Afganistanin verior vrau të paktën 11 persona në një shërbim përkujtimor për zëvendës guvernatorin provincial të talebanëve, i...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×