“Shqipëria në kupën e botës”- Broja: Kur e bëri Maroku, pse jo ne

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmuesi i kombëtar shqiptare Armando Broja thotë se ekipi kuq e zi ka aftësinë për të arritur në Kampionatin Botëror.

Shqipëria në Kupën e Botës. Kjo është ëndrra e sulmuesit të Kombëtares shqiptare, Armando Broja.

Në një intervistë dhënë për revistën “World Soccer”, lojtari i kombëtares ka folur për karrierën e tij dhe për pritshmëritë në ekipin kombëtar. Broja thotë se elemenët që ka sot ekipi dhe trajneri kuq e zi do të sjellin sukses në arenën ndërkombëtare.

- Advertisement -

“Nuk kam asnjë dyshim që kemi talente aty dhe është një nder i vërtetë për mua të jem pjesë e këtij projekti. E pamë atë që bëri Maroku në Kupën e Botës dhe besojmë se nuk ka asnjë arsye pse ne si grup të mos e përsëritim diçka të ngjashme në të ardhmen. Kemi talentin për ta çuar Shqipërinë në Kupën e Botës për herë të parë në historinë e saj”, tha Broja.

Sulmuesi i Çelsit ka komentuar dhe përballjet në kampionatin anglez. Pas dëmtimit në gju, ai thotë se rikuperuar dhe shumë shpejt do të jetë në formën me të mirë. Pas firmosjes së kontratës 6 vjeçare me këtë klub, Broja shprehet se e sheh të ardhme gjatë në këtë ekip.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha në një deklaratë për mediat mesditën e së dielës se vrasja e policit në veri nuk është kryer...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

TË FUNDIT

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha në një deklaratë për mediat mesditën e së dielës se vrasja e policit në veri nuk është kryer...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×