Si i shpjegon kleriku historitë drithëruese nga të mbijetuarit e Turqisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësi i Kishës Katolike në Shqipëri, Dom Mark Pashkja ka shpjeguar historitë drithëruese nga të mbijetuarit në Turqi, ku bujë bëri rasti i një vajze të vogël e cila tha se është ushqyer nga një plak mjekërbardhë.

Në një intervistë për Euroneës Albania, ai tha se gjurma e besimit qëndron brenda njeriut, ndërsa shtoi dashuria ndaj Zotit dhe besimi të çon te mrekullia.

“Më lejoni të shpreh ngushëllimet për të gjithë familjet. Ajo që ndodhi nuk është shumë e lehtë për t’u shpjeguar. Tërmeti në Turqi na bëri që të shohim dhe vetë mrekullitë.

- Advertisement -

Gjurma e besimit, qëndron brenda njeriut, brenda njeriut ekziston ajo thirrja  për të pasur një raport me të përtejmen. Ne kemi nevojë për të ndërtuar një sistem vlerash bazuar mbi besimin.

Dashuria ndaj Zotit dhe besimi çon te mrekullia”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×