English

Silvinjo e la jshtë Euro2024, reagon ashpër menaxheri i Uzunit: Nuk e meriton këtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri i kombëtares, Sylvinho, shpalli pasditen e të hënës listën paraprake për Euro 2024 që fillon në datën 14 Qershor në Gjermani. Ndërsa evropiani i kuqezinjve fillon një ditë më pas, në 15 Qershor përballë Italisë. Bie në sy mungesa e Sokol Cikalleshit dhe Myrto Uzunit në vijën e parë të sulmit si dhe ajo e Frederik Veselit në mbrojtje.

- Advertisement -

I vetmi që ka reaguar deri tani në lidhje me këto mungesa është menaxheri i sulmuesit Uzuni, i cili ka shprehur pakënaqësinë për lënien jashtë të bomberit të Granadas.

Menaxheri Franci Bobe, ka thënë se sim und të lihet jashtë një sulmues që ka shënuar 11 gola në La Liga dhe ka statistikat më të mira se 5 nga 6 sulmuesit e kombëtares.

“Kur ëndrra juaj është të përfaqësoni vendin tuaj në nivelin më të lartë të garave! Si mund të lini jashtë një lojtar me 11 gola në La Liga? Bazuar në statistikat aktuale ai është më i mirë se 5 nga 6 lojtarët sulmues në ekipin tonë kombëtar për Euro 2024.  Ai gjithmonë feston me shqiponjë për të treguar se është krenar që është shqiptar që lufton për fanellën që vesh si luan. Nuk e meriton këtë!”, lexohet në reagimin e menaxherit të Myrto Uzunit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?