English

Situata në urbane/ Qytetarja: S’i ndezin kondicionerët, të rinjtë s’ta lënë vendin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë të martë në në GoodMorning Albanians në Euronews u trajtua tema e mungesës së kondicionerëve të ubaneve në Tiranë. Pothuajse të gjithë qytetarët u akuan për mungesën e kondicionerëve, por dhe për mungesën e hapësirave në to. Një prej tyre tha se i ndezin kondicionerët vetëm kur vijnë kamerat.

- Advertisement -

“Mos i hapni kondicionerët kur vijnë gazetarët. Këta nuk i ndezin konicionerët. I kemi thënë e po të njëjtën përgjigje kemi marrë”, tha një qytetar.

Megjithese hapsira për moshën e vjetër eksizton në urbane, ajo është jofunsionale. Kjo bën që shumë të moshuar të ankohen për mungesa e vendeve për tu ulur.

“Është shumë keq. Unë e sëmur, rri në këmbë. Vij nga Preza. Situata në urban është skandaloze, s’ka ku shkon më keq. Gocat e reja dhe çunat e rinj s’ta hapin vendin.  Shteti duhet ta bëj autobusin që të ulen të gjithë. Kondicionerët ndonjëherë ndizen, ndonjëherë jo” tha një e moshuar.

LEXO GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?