English

“S’kemi tarifa”, Gjinaj: Çdo autoshkollë i vendos çmimet sipas qejfit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tonin Gjinaj sekretar i përgjithshëm i shoqatës së autoshkollave tha për “Good Morning Albanians” se duhet vendosur më shumë rregull sa i takon autoshkollave.

- Advertisement -

Ai tha se në Shqipëri autoshkollat vendos secila çmimin e vetë dhe nuk kanë tarifa, gjë që duhet rrgulluar ndërsa theksoi se sa herë kanë tentuar të flasin për këtë problem nuk janë dëgjuar.

“Çdo anëtar i shoqatës sonë i cili nuk e kryen aktivitetin e tij në përputhje me ligjin, me kodin rrugor, VKM-në dhe udhëzimin e ministrit të transportit nuk është pjesë e grupit tonë. Ne nuk jemi “laro” të drejtorisë.

Ne jemi në punën tonë, në biznesin tonë  dhe duam që ky aktivitet  t’u kthehet qytetarëve në shërbim. Ne nuk kemi tarifa, një autoshkollë deklaron sa i do qejfi, një tjetër sa i do qejfi. Ne nuk jemi Kabul, jemi në Shqipëri, as po na presin e as na përcjellin”,-tha Tonin Gjinaj sekretar i përgjithshëm i shoqatës së autoshkollave.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×