English

Sot 40 gradë – Parashikimi i motit për javën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbrëmjen e djeshme masat afrikane janë nisur drejt Ballkanit dhe Shqipërisë dhe sot parashikohen temperatura shumë të larta, ku termometri i afrohet vlerës 40 gradë.

- Advertisement -

Meteorologia e Meteolab Lajda Porja tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se duke nisur nga dita e mërkurë, për 8 ditë me radhë vendi do të përfshihet nga i nxehti afrikan me temperatura 40 gradë edhe në zonat malore dhe mbi 40 gradë në zonat e ulëta.

Nesër temperatura ka një tërheqje të lehtë, ku do të ketë rrebeshe në zonat e qendrore dhe kjo situatë do të pasohet nga ditë me radhë nga temperatura shumë të larta. Ditët më të nxehta do të jenë e mërkura, e enjtja dhe e premtja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?