Spahiu: Rama i kërkoi SPAK-ut të hetohet Kryemadhi, njësoj siç bën me Ahmetajn

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Kreshnik Spahiu ka ‘zbërthyer’ deklaratën e kryeministrit Edi Rama, në lidhje me akuzat ndaj deptuetes së Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi për financime nga kompani ruse.

Në një intervistë për  Euronews Albania, Spahiu u shpreh se Rama përmendi dy standarde, duke iu referuar çështjet se ish zv.kryeministrit Arben Ahmetaj.

Sipas Spahiut, Rama i kërkon Prokurorisë së Posaçme (SPAK), që të hetojë Kryemadhin, ashtu siç po b%n aktualisht me Ahmetajn.

- Advertisement -

“Që të kritikosh Berishën, Metën, Kryemadhin është shumë e thjeshtë politikisht, por që t’i vendosësh akuzë penale, duhet të jesh i bindur dhe të kesh prova të mjaftueshme. Unë nuk mund të them asgjë për disa akuza penale që i bëhen zonjës Kryemadhi, kur personalisht nuk i kam parë ato prova. Ajo çfarë do të komentoja unë për deklaratën e kryeministrit, është që kryeministri, jo rastësisht thotë dy standarde. Pse thotë dy standarde?

Në deklaratën e tij shprehet për hetim ndaj Kryemadhit, por nuk e thotë se kush është standardi tjetër.  Unë mendoj që zoti Rama është duke iu referuar çështjes së zotit Ahmetaj. Këtu, ai i  referohet që ka dystrandarde. Për zotin Ahmetaj, është hapur procedimi penal mbi akuzat që janë publikuar nga disa media në Shqipëri. Tani, ai pretendon, kur për ish zv.kryeministrin socialist, hapët hetim dhe i kontrolluat banesat për 3 lajme që u dhanë në mediat shqiptare, pse për Kryemadhin, kur jepet ngamediat ndëkombëtare, prokuroria nuk ka të njëjtin standard si me Arben Ahmetajn”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×