English

SPAK refuzoi kërkesën e tij për akt-ekspertizën, Malltezi ankimon në Apel vendimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha ka ankimuar këtë të premte në Apel vendimin e prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, dhënë më 15.04.24.

- Advertisement -

Lajmin e ka bërë të ditur për Euronews Albania gazetarja Sara Demushi.

Malltezi ka kundërshtuar një vendim te prokuroreve që kanë refuzuar kërkesat e tij për aktet e eksperimentimit.

Kujtojmë se Jamarbër Malltezi ndodhet në arrest shtëpie për shkak të çështjes “Partizani”.

Jamarbër Malltezi akuzohet për korrupsion pasiv në bashkëpunim sipas nenit 260 dhe pastrim parash në bashkëpunim me Fatmir Bektashin sipas nenit 287 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?