English

Spanja në finale! Në mbrëmje konfirmohet skuadra e dytë, favoriti në Holandë-Angli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

6 fitore radhazi deri më tani, Spanja është për rekord, ndërsa është ekipi i parë i kualifikuar në finalen e kampionatit evropian. Skaudra e udhëhequr nga Luis de la Fuente zhvilloi një tjetër paraqitje pozitive, ndërsa mposhti me përmbysje Francën, përballje e mbyllur në shifrat 2-1. Gjelat shënuan të parët me Kolo Muani, ndërsa eurogol i Yamal solli barazpeshën, me Olmon që përmbysi gjithcka në fraksionin e parë.

- Advertisement -

Spanja ka shansin të shkruajë historinë si ekipi me më tepër europianë të fituar, ku aktalisht ka 3, baraz me Gjermaninë. Në mbrëmje konfirmohet ekipi i radhës finalist, ndërsa luhet dueli klasik Holandë-Angli. Dy ekipe të cilat kanë bërë mirë deri më tani, por në lojë mbetet vetëm 1 biletë. Tulipanët nuk i druhen britanikëve, kjo për faktin se më herët e kanë mposhtur 7 herë, kundrejt 6 të 3 luanëve dhe 9 duele të mbyllura në barazim.

Ndeshja e fundit mes tyre daton në 2019-ën, ku Holanda fitonte 3-1 në Nations League, por favorit në mbrëmje cilësohen anglezët. Mes shumë polemikash, gjykimi i është besuar gjermanit Felix Zwayer.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?