English

“S’pi kurrë alkool jashtë orarit të punës”,batutat e “piratit” vlonjat: Ne lindim…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mëngjesin e  kësaj të enjteje “Good Morning Albanians” kishte të ftuar një personazh të veçantë, një pirat tregoi eksperiencën e tij 6-vjeçare të “aventurave” në detin e Vlorës.

- Advertisement -

Aleksandri tregoi se kishte 6 vite që i veshur si pirat drejtonte anijen në një tur në brigjet e Vlorës, duke u kthyer në një personazh të dashur për turistët por edhe për vendasit. Pavarësisht kërkesave për të shkuar në vende të tjera, deri më tani ai nuk ka dashur të lërë Vlorën. Mes batutave ai thotë se nuk pi kurrë alkool jashtë orarit të punës, ndërsa shton se vlonjatët në fakt janë të gjithë piratë, ose skafistë.

“Jo unë nuk pi alkool kurrë jashtë orarit të punës. Kjo është arsyeja e vetme që më kanë lejuar ta bëj këtë punë. Në det ndryshe nga toka, se nuk është tren që rri në shina, është anije që lundron në dallgë, gjithmonë përjetimi është sikur je i pirë.

Unë për momentin rri vetëm në Vlorë. Më pëlqen se jam lindur në Vlorë dhe ndihem në shtëpinë time, pasi ju e dini shumë mirë që vlonjatët janë piratë, lindin piratë ose skafista, ose, ose…”-tha pirati i Vlorës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?