English

Studenti: Pedagogët kërkojnë 200-500 Euro për një provim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Studenti Aurel Kujtimi është shprehur se pedagogët marrin nga 200 deri në 500 euro për një provim.

- Advertisement -

Në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Kujtimi theksoi se në universitetet në rrethe ka korrupsion.

“Pedagogët duan lekë. Kanë krijuar dhe qendra kursesh. Te shkencat e natyrës provimi ka qenë deri në 700 euro tani mund të variojnë nga 200-500. Mos të flasim pastaj për zonat e Tiranës së bëhet një korrupsion i madh, në Elbasan dhe në Gjirokastër.  Studentët ma kanë pohuar vetë studentë, por këto të fundit nuk kanë guxim ta thonë se kanë frikë”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?