Sulmi në Veri, Zotaj: I mirëplanifikuar, serbët kishin ambulancat në kufi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-luftëtari i UÇK-së, Mecan Zotaj foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, ku sipas tij çdo gjë ka qenë e planifikuar.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zotaj nënvizoi se përveç planifikimit të armatimeve, serbët kanë pasur dhe ambulancat në kufi në momentin që ka ndodhur sulmi.

Ai theksoi se në momentin që të plagosurit janë kthyer në vend të tyre janë marrë me ambulanca dhe janë dërguar në spitale.

- Advertisement -

“Ata që përdorën armë janë njerëz të trajnuar nga forcat e xhandamërisë dhe nga forcat e ushtrisë serbe, janë njerëz që janë mirë-planifikuar nga Vulin dhe nga institucionet shtetërore të Beogradit. Përveç planifikimit dhe armatimit modern që ka bërë Serbia, ata kanë pasur në dispozicion ambulancat në kufi, kur janë kthyer të plagosurit andej. Sapo janë kthyer të plagosurit ambulancat i kanë marrë direkt ti trajtojnë. Asgjë nuk është e rastësishme, çdo gjë ka qenë e planifikuar. Është plagosur dhe komandanti që udhëhiqte këtë grup”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

TË FUNDIT

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

Arian Çani zbulon skenarin: Rama po bën atë që duhet, do të “rrokullisej” nëse…

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, se në situatën ku ndodhet kuvendi kryeministri Rama nuk mund të tërhiqet. Ai tha se në...

“Berisha ‘non grata’ i bie Ramës me flamurin e SHBA”-Çani: Doktori të takojë Putinin

Gazetari dhe moderatori Arian Çani është shprehur se nuk bën sens që ish-kryeministri Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga SHBA dhe...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×