‘Syri’ mbi sheshin ‘Skënderbej’, dy kate pa leje te ‘Eyes of Tirana’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Janë mbi 30 pallate që ose janë ngritur pa leje, ose në shkelje të lejes së dhënë duke ndërtuar kate shtesë.

Mes tyre është edhe “Eyes of Tirana” i vendosur në perëndim të sheshit ‘Skënderbej’ në mes të hyrjeve të rrugëve të Durrësit dhe të Kavajës.

Në kryeqytet shihet qartë lartësia e kësaj kulle. Godina e Bankës së Shqipërisë dhe vetë sheshi ‘Skënderbej’ duken inferiorë krah pallatit.

- Advertisement -

Leja e ndërtimit për këtë kullë është 26 kate, por leja është shkelur me të paktën dy kate, aq sa është hapësira e konfiskuar nga shteti në kuadër të aksionit kundër ndërtimeve dhe shtesave pa leje.

Ndërkohë, brenda Unazës së Madhe të Tiranës, Euronews Albania ka identifikuar mbi 300 kantierë ndërtimi. Në disa prej tyre punimet janë në faza të avancuar, në të tjerë është bërë rrethimi dhe ka nisur hapja e themeleve.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar këtë të enjte vendimi për përjashtimin e 11 deputetëve të kësaj force politike. Bëhet me dije se vendimi për përjashtimin e...

TË FUNDIT

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar këtë të enjte vendimi për përjashtimin e 11 deputetëve të kësaj force politike. Bëhet me dije se vendimi për përjashtimin e...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×