English

Tabaku: Shqetësues fakti që 8 nga 10 shqiptarë kanë një të afërm në BE

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja Jorida Tabku i shesh me shqetësim të dhënat e dala nga sondazhi i Barometrit në Euronews Albania sipas të cilit 8 nga 10 shqiptarë kanë një të afërm në BE.

- Advertisement -

Tabaku u shpreh në emisionin Barometri, se qëllimi është sjellim BE në Shqipëri jo të ikim të gjithë në BE.

“Shoh me shqetësim faktin që 8 nga 10 shqiptarë kanë një të afërm në BE. Ne duam ta sjellim BE në Shqipëri jo të ikim të gjithë. Nuk është kjo zgjidhja. Po të ishte për të shkuar atje ishte shumë e thjeshtë, ikim që të gjithë. Lidhja me Evropën nuk ka si të jetë vetëm përmes diasporës. Ka pasur edhe vende që pranë anëtarësimit kanë pasur një normë të lartë largimi dhe më pas janë rikthyer, shpresojmë të jetë ky rasti, por flet për një bjerrje të popullsisë”, tha Tabaku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Shqiptarët qytetarë europianë, 80% e tyre janë me pasaportë të BE

Çfarë gjuhe të huaj njohin shqiptarët? E zbulon Barometri në Euronews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?