21 janari

GJKKO rrëzon ankimimin e familjarëve të 21 janarit, çështja nuk kalon në SPAK

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur në Dhomë Këshillimi mospranimin e ankimit të familjarëve të 21...

Deklarata e fortë e ish-kreut të SHISH: 21 janari i programuar, duheshin bërë vrasje

Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tha në një intervistë për Euronews Albania se dosjet e vjetra siç është ngjarja e 21...

Opozita në shesh, Rama mesazh për ‘21 janarin’: Drejtësia nuk është vonë kurrë

Në prag të protestës kombëtare të opozitës, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të rikujtojë përmes një postimi në facebook 21...

SPAK shpall moskompetencë për kallëzimin e dytë të familjarëve të 21 janarit

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka shpallur moskompetencën për kallëzimin e dytë të depozituar nga familjarët e viktimave të 21 janarit, duke...

Ylli Manjani: 21 janari, një teatër i ndyrë që luhet nga politika

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se çështja e 21 janarit, po përdoret në mënyrë të ndyrë dhe të neveritshme nga...

Familjarët e viktimave të 21 janarit kallëzim të ri në SPAK kundër Berishës e Bashës

Familjarët e 4 viktimave të “21 janarit” kanë dorëzuar këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme një kallëzim të ri në...

Prova për 21 janarin/ Mark Nika refuzon t’ia japë oficerëve: Kam besim vetëm te…

Oficerët e policisë gjyqësore shkuan këtë të mërkurë në banesën e familjes së Aleks Nikës në Lezhë, për të marrë audion...

Prova për 21 janarin, oficerët ‘zbarkojnë’ në banesën e familjarëve të Aleks Nikës

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se oficerët e policisë gjyqësore kanë shkuar në banesën e familjes së Aleks Nikës...

“Provat janë vendimtare”- Gjiknuri thirrje SPAK: Të procedohet Berisha dhe Basha

Sekratari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri mbajti këtë të mërkurë një deklaratë për mediat, ku kërkoi nga SPAK procedimin...

Demaliaj: Viktimat e 21 janarit nuk janë dëshmorë, ishin ‘mish për top’

Analisti Ilir Demaliaj thotë se viktimat e 21 janarit nuk janë dëshmorë të atdheut, ashtu siç pretendon qeveria socialiste. Në një intervistë...

Audio-përgjimi për 21 janarin, analisti Islami: Qeveria kërkon të gjejë një alibi

Analisti Bedri Islami thotë se qeveria kërkon të gjejë një alibi për ngjarjen e 21 janarit, pas publikimit të një audioje,...

Trondit analisti: 14 shtatori i vitit 1998, më i rëndë se 21 janari

Analisti Bedri Islami e konsideron protestën e Partisë Demokratike në 14 shtator të vitit 1998, kohë kur ishte në opozitë, më...

21 janari | Braçe: Mezi pres t’ju shoh në gjykatë. Spaho: Histori për zgjedhje

21 janari ka përplasur deputetët e mazhorancës dhe opozitës në Komisionin e Ekonomisë. Gjithçka nisi pas një komenti të deputetit Eduard...

Çfarë do të bëjë SPAK për 21 janarin? Përgjigjet për Euronews Albania

SPAK në një përgjigje të dhënë për Euronews Albania ka bërë me dije se kallëzimi i bërë ditën e djeshme nga...

Audio-inçizimi për 21 janarin, Balla: E ka thënë dhe Berisha, ka rrahur gjoksin

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, foli në Euronews Albania në lidhje me denoncimin e bërë në SPAK...

Spahiu zbërthen ‘provat’ e 21 janarit: Çfarë mund ta burgosë Berishën

Sipas Kreshnik Spahiut, nëse 4 kufoma nuk konsiderohen provë, atëherë është e vështirë që të konsiderohen provë 4 përgjime. “Vetë përgjimi në...