7 vjecare

Nis në Shkodër mbledhja e firmave për largimin e Çuçit dhe Kumbaros

Nisi sot nga Shkodra mbledhja e firmave për peticionin që do t'i kërkojë kryeministrit Rama shkarkimin e ministrave, Bledi Çuçi dhe Mirela...

Protestuesit telefonojnë ‘live’ Ramën, peticion për shkarkimin e ministrave

Protestuesit e mbledhur të hënë në Tiranë për vrasjen e 7-vjeçares Avdia, më të paktë në numër se protesta e një...

Protestuesit lyejnë me bojë të kuqe Ministrinë e Brendshme

Protestuesit e mbledhur para Ministrisë së Brendshme në shenjë demonstrative kanë hedhur bojë të kuqe në muret e ministrisë. Teksa kanë kërkuar...

Pjesëmarrje e ulët në protestën për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë

Qytetarët në kryeqytet janë mbledhur sërish këtë të hënë në një protestë për vrasjen e 7-vjeçares Avida në plazhin e Himarës,...

Protesta për 7-vjeçaren e vrarë në Himarë, nis grumbullimi i policisë

Kur na ndan pak kohë nga protesta e dytë për vdekjen e 7-vjeçares Avdia në Himarë, ka nisur grumbullimi i efektivëve...

A do ketë shkarkim nga Rama, Murrizi: Lleshaj ruajti dinjitetin duke u dorëhequr

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi tha në një intervistë për Euronews Albania se ngjarja e ndodhur disa ditë më parë...

Nesër protesta e dytë për 7-vjeçaren, kërkohet dorëheqja e 2 ministrave

Të hënën në 19:30 do të ketë sërish një protestë për 7-vjeçaren, Jonada Avdia. Mësohet se tubimi këtë herë do të fillojë...

‘Babai ka qenë përdore me të bijën’, e afërmja e 7-vjeçares: S’po mbahet përgjegjësi

Ilrjana Kuçana e afërme e 7-vjeçares që humbi jetën 4 ditë më parë në Himarë, tregoi se në vendin ku ndodhi...

Po fshihen detaje shumë të rënda nga ngjarja, flet e afërmja e 7-vjeçares

Ilirjana Kuçana, pedagoge, e afërme e 7-vjeçares së vrarë 4 ditë më parë në Himarë pasi u përplas nga skafi i...

Skafi erdhi me shpejtësi skëterre, dëshmia e babait të 7-vjeçares për tragjedinë

Në dosjen e prokurorisë të cilën Euronews Albania e ka siguruar janë dëshmitë e babait të vajzës 7-vjeçare që u vra...

Zbardhet dosja, Arjan Tase tentoi të largohej nga bregu, pushuesit e ndaluan

Prokuroria për Arjan Tasen dërgoi në gjykatë një kërkesë për caktim mase sigurie vetëm tre faqe. Provat për grupin hetimor kanë qenë...

Protestë të hënën për 7-vjeçaren, kërkohet dorëheqja e Çuçit | 5 zhvillime kryesore

Përfundon protesta për 7-vjeçaren, të hënën qytetarët sërish para Kryeministrisë Pas rreth dy orësh, ka përfunduar protesta e thirrur për vdekjen...

Ngjarja në Himarë, Ngjela: Vrasje me dashje, të ashpërsohet kodi penal

Avokati Spartak Ngjela e cilëson si vrasje me dashje, ngjarjen e ndodhur në Potam të Himarës dy ditë më parë, ku...

Përfundon protesta për 7-vjeçaren, të hënën qytetarët sërish para Kryeministrisë

Pas rreth dy orësh, ka përfunduar protesta e thirrur për vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit në Himarë, ndodhur dy...

Të hënën protesta e radhës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë

Protesta e radhës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, do të zhvillohet të hënën e 8 gushtit te godina para Kryeministrisë. Lajmin...

Protestuesit drejt Presidencës, kërkojnë reagim nga Bajram Begaj

Pas Kryeministrisë, qytetarët që protestojnë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, janë zhvdendosur para godinës së Presidencës. Ata kërkojnë reagim nga Presidenti...