air albania

“Air Albania” pret derbin, interes i madh nga tifozëritë për Partizani-Tirana

Tifozët e Partizanit do të duhet të presin ende për të shijuar një derbi në stadiumin e tyre. Edhe pse u...

Shqipëria vijon përgatitjet për miqësoret e radhës, Asllani: Atmosfera është e mirë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në Durrës për dy miqësoret e radhës ndaj Italisë dhe Armenisë. Në nisje të grumbullimit kanë folur për...

“A ka falimentuar Air Albania?”, shpërthen pas pyetjes Sinan Idrizi

Sinan Idrizi, ish-president i klubit Flamurtari, është ‘acaruar’ kur u pyet nga gazetarja e Euronews Albania, se a ka falimentuar kompania...

Konfliktohen tifozët holandezë në zonën e Pedonales

Në zonën e Pedonales, tifozët holandezë janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Gazetarja e Euroneës Albania, Ortensa Budlla ka filmuar momentin kur tifozët po...

Bushati: Kritikat për stadiumin janë sot më të qenësishme

Analisti Andi Bushati thotë se ka qenë një prej kritikëve për stadiumin Arena Ndërkombëtare. Ai tha se kritikat janë sot më...

Air Albania gati për të pritur finalen e Conference League

“Air Albania” është gati për të pritur finalen e Conference League. Gjithçka është koordinuar me përfaqësues të UEFA-s për të pritur...

Sa milionë euro pritet të qarkullojnë në Tiranë nga finalja e Conference League

Gjatë finales së Conference League mes Romës dhe Fejnord që do të zhvillohet në 24 maj në ‘Air Albania’, në Tiranë...

Mediat italiane: Stadiumi “Air Albania” një xhevahir, por kaos me biletat

Roma dhe Fejnord janë dy ekipet finaliste të kompeticionit Liga e Konferencës, që do të zhvillohet në stadiumin "Air Albania" në...

2 avionë të rinj i shtohen flotës së ‘Air Albania’

Pas shtimit të destinacioneve të reja në Londër, Athinë, Duseldorf, ‘Air Albania’ ka shtuar edhe 2 destinacione të reja. Nga Aeroporti Ndërkombëtar...

Roma-Fejnord, finalja e Ligës së Konferencës që do luhet në “Air Albania”

Roma dhe Fejnord janë dy skuadrat finaliste të këtij edicioni në Ligën e Konferencës, e cila do të luhet më 25...