albania

Vodafone Albania vlerësohet sërish si rrjeti Nr.1 në Shqipëri edhe për 2023-in

Të jashtëzakonshme kanë qenë për Vodafone Albania këtë vit vlerësimet e Umlaut, një prej kompanive ndërkombëtare lider në testimin e cilësisë...

Operacioni ‘Albania’, sekuestrohen 444 kg kokainë në Uruguai

Dy persona, origjina e të cilëve nuk është bërë e ditur, janë arrestuar nga policia në Uruguai pas një operacioni anti-drogës...

250 pilotë të huaj të Rally Albania garojnë në Pogradec

Makinat Rally, të njohura si zotët e malit e të baltës kanë zbarkuar në Pogradec, në etapën e 3 të edicionit...

Diskutime mbi energjinë në Forumin Ekonomik të Tiranës

Ditën e sotme u zhvillua Forumi Ekonomik i Tiranës. Një vëmendje të veçantë në Forumin morën çështjet e energjisë, si nevoja për...

Bushati dhe Haxhiu analizojnë nëse Basha do të konkurrojë sërish për kryetar

Po të isha nën lëkurën e Lulzim Bashës, nëse Berisha do të konkurronte për kryetar i PD-së, do të konkurroja edhe...