aleksandër vuçiç

Vuçiç vlerëson KFOR-in: Sjellje profesionale gjatë tensioneve në veri të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e vlerësoi sjelljen e KFOR-it gjatë tensioneve të fundit në veri të Kosovës, si shumë racionale,...

Vuçiç: S’do zbatojmë pjesën e marrëveshjes lidhur me anëtarësimin e Kosovës në OKB

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se qëndrimi i tij sa i përket marrëveshjes për normalizimin e raporteve me Kosovën nuk...

“Kurti ndihmoi Vuçiçin”, ish-diplomati tregon se çfarë ndodhi në Ohër

Ish-diplomati Edon Cana ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për negociatat që zhvilloi për rreth 12 orë me presidentin e...

Borrell njofton ministrat e BE-së për rezultatet e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, do të raportojë para ministrave të Jashtëm të...

Eksperti zbulon se çfarë humbi Kosova nga negociatat Kurti-Vuçiç në Ohër

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala thotë se pati vetëm një dakordësi politike mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të...

Marrëveshja Kurti-Vuçiç | Reagime të forta nga SHBA, NATO dhe Turqia

Reagime te shumta ka pasur nga komuniteti nderkombëtar për dakordësinë e arritur më 18 mars në Ohër mes Albin Kurtit dhe...

Opozita në Serbi reagon ndaj Vuçiçit për rezultatin e bisedimeve në Ohër

Liderët e disa partive opozitare në Serbi, kanë reaguar lidhur me arritjen e pajtueshmërisë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe...

Vuçiç thotë se urdhër arresti i Putinit ‘do të ketë pasoja të këqija politike’

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç thotë se lëshimi i një urdhër-arresti ndërkombëtar për Vladimir Putin "do të ketë pasoja të këqija politike"...

“Sot do ketë pajtim”, gazetari: Ku pritet që të nënshkruhet marrëveshja Kurti-Vuçiç

Gazetari Lirim Mehmetaj thotë se në takimin e sotëm në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe...

Ali Ahmeti shprehet optimist: Kurti dhe Vuçiç mund të arrijnë një marrëveshje

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti deklaroi sot se Kosova në fund të procesit...

Kovaçevski takon Kurtin dhe Vuçiçin: Bisedimet, të rëndësishme për paqen në rajon

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka zhvilluar takime të ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër për planin evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ditën e sotme më 18...

Chollet bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin për përfitimet nga zbatimi i planit evropian

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës...

Vuçiç para takimit me Kurtin në Ohër: Do të ruajmë Serbinë e plotë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se qeveria në Beograd do të ruajë “Serbinë e plotë, ashtu siç është e parashikuar...

BE publikon agjendën për takimin Kurti-Vuçiç më 18 mars

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ditën e nesërme më 18...

Vuçiç: Nuk planifikoj të nënshkruaj asgjë në takim me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se nuk planifikon të nënshkruajë asgjë në takimin e 18 marsit me kryeministrin e Kosovës,...