angela merkel

Analisti: Vuçiç tradhtoi Merkelin, ja çfarë i premtoi ish-kancelares

Analisti Gazmir Raci thotë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka premtuar Angela Merkelit, kur kjo e fundit mbante postin...

Rama: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Bruksel ku ka folur në Forumin Ndërkombëtar të TRT. Në fjalën e tij ai ka...

Paratë e Berlinit, Shqipëria e fundit për tërheqjen e financimeve për investime

Kur kancelarja gjermane, Angela Merkel ndërmori nismën e ‘Procesit të Berlinit’ në 2014-n objektivi ishte rritja e bashkëpunimit mes gjashtë vendeve...

Merkel: Lufta në Ukrainë, një gabim i madh i Rusisë

Ish-kancelarja Angela Merkel mbrojti qëndrimet e saj ndaj Rusisë dhe Ukrainës gjatë 16 viteve si udhëheqëse e Gjermanisë. Në komentet e...