balla

Balla: Komunikimi me publikun i Policisë së Shtetit po përmirësohet

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi përmes një postim në rrjetin social ‘Facebook’ se në kuadër të planit për të përmirësuar...

Lënia në burg e zjarrvënësit në Laç, Balla: Të marrin të gjithë dënimin e merituar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të gjykatës që e vlerësoi të ligjshëm arrestimin e një zjarrvënësi në...

Zjarret në vend, Balla: Do t’i ndjek personalisht çështjet për të arrestuarit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e zjarreve në vendin. Përmes një postimi në faqen e vet në...

Zjarri në Kurbin, Balla: Një nga autorët është kapur

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka bërë me dije se në bashkinë Kurbin, në masivin me pisha pranë qytetit të Laçit...

Balla: Plazhet publike i takojnë popullit, jo abuzuesve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dënoi zaptimin e plazheve publike duke kujtuar se vija bregdetare është pasuri kombëtare dhe i takon...

Korrupsioni i policëve, Balla: Çdo denoncim do të marrë vëmendje maksimale

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u shpreh se çdo denoncim i qytetarëve që vjen si raportim i korrupsionit të Policisë së...

“Godite policinë, godite shtetin”, Balla: Masa më të ashpra se në Kodin Penal

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ishte në Vlorë, ku në Spitalin Rajonal ndodhet Redin Çaushaj, efektivi i cili ndërhyri për të...

Polici i plagosur pas ndërhyrjes në sherr, Balla: Kushdo guxon, do ndëshkohet rëndë

Kushdo që guxon të ngrejë dorë mbi një efektiv policie do të ndëshkohet rëndë tha ministri i Brendshëm, Taulant Balla. Ishte kjo...

Balla “porosi” Shqiponjave: Policia nuk mund të jetë e fortë, po është arrogante

Ministri i Brendshëm Taulant Balla e përmbylli mbrëmjen e kësaj të marte me një takim me Strukturat e Forcës së Posaçme...

Policia shpëton turistët francezë në Shkodër, Balla: Si në besën e shqiptarit

Policia ka shpëtuar dy turistë françezë të bllokuar prej orësh në një zonë tejet të vështirë malore në Shkodër. Ministri i Brendshëm,...

Berisha sulmon Bashën: Mjeran i keqpërdorur sipas rastit nga Rama dhe Balla

“Një mjeran të keqpërdorur sipas rastit nga Rama e Balla”, kështu e ka cilësuar Sali Berisha, Lulzim Bashën. Ai e ka akuzuar...

Balla thirrje për rritje të sigurisë në plazhe: Pushuesit janë prioritet

Ministri i Brendshëm Taulant Balla u shpreh se është prioritet siguria e pushuesve në plazhe, ndërsa bëri thirrje për rritje të...

Dita Ndërkombëtare e Rinisë, Balla fton të rinjtë të bëhen pjesë e policisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë ka ripërsëritur ftesën për të rinjtë dhe të rejat që të...

“Policia zbatoi ligjin”, Balla reagon pas ekzekutimit të 62-vjeçarit nga RENEA

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Maliq, ku 62-vjeçari Ramiz Muçollari plagosi bashkëshorten...

2 të arrestuar për mina në Vlorë, Balla: U parandalua një ngjarje e rëndë kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua pasditen e së enjtes me drejtues dhe forca operacionale të Policisë së Vlorës. Referuar dy...

Asgjësimi i 2100 bimëve narkotike, Balla: Goditja do të shtrihet në të gjithë vendin

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka përshëndetur përmbylljen me sukses të një operacioni antikanabis, që rezultoi me kapjen në flagrancë të...