balla

“Krimi më institucional se shteti”, gazetari: Balla ka sfidë të madhe para

Gazetari Agim Baçi tha në një intervistë për Euronews Albania se Taulant Balla si ministër i Brendshëm ka një sfidë të...

Shpejtësia në zonat e banuara, Balla: Do të ndëshkohet gjithmonë

Shpejtësia në zonat e banuara do të marrë gjithmonë ndëshkim nga forcat e Policisë së Shtetit. Kështu deklaroi ministri i Brendshëm,...

Balla përgëzon operacionin: Janë arrestuar kriminelë, zyrtarë policor e prokurorë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla bëri me dije se një operacion që godet krimin e organizuar është realizuar gjatë natës në...

Balla takon Olsian Çelën: Dua mbështetjen e Prokurorisë në goditjen e “të fortëve”

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar sot një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Olsian Çela. Balla dhe Çela për dy orë...

Zbardhet takimi Balla-Zveçla, në qendër të diskutimeve vonesat në kufi

Në Pikën e Kalimit Kufitar në Morinë gjatë ditëve të fundit në drejtimin Shqipëri-Kosovë ka patur radhë të gjata të mërgimtarëve...

Taulant Balla takohet me Ministrin e Brendshëm të Kosovës

Ministri i Brendshëm të Shqipërisë dhe homologu i tij i Kosovës, Xhelal Sveçla, pritet të zhvillojnë këtë të hënë një takim...

Balla nga Korça: Do të trajtohet problemi i banimit për policët

Ministri i Brendshëm Taulant Balla tha në një takim me strukturat drejtuese të Policisë Vendore të Korçës se është shumë i...

Balla thirrje policisë: Mos u bashkoni “me të fortin e lagjes”, dilni kundër shtetit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla i ka bërë thirrje policisë t’i kushtojnë vëmendje qytetarëve dhe të mos bashkohen me “të fortët...

“Qytetarët duhet të zbatojnë rregullat”, Balla: Nuk më interesojnë gjobat

Ministri i Brendshëm Taulant Balla deklaroi në një takim me Policinë e Durrësit se nuk i interesojnë gjobat përballë bindjes së...

4000 bimë narkotike të asgjësuara, Balla: Më shumë operacione të tilla

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka përshëndetur operacionin anti-kanabis ku u asgjësuan mbi 4000 bimë narkotike. Ai  është shprehur se operacione të...

Balla pret përfaqësuesit e ambasadës amerikane: Bashkëpunimi me SHBA, strategjik

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi një takim me përfaqësues të lartë të ambasadës amerikane në Tiranë, të Ngarkuarin me Punë...

Taulant Balla takon ambasadorin italian, zbardhen temat e diskutimit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi një takim me Ambasadorin e Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, me të cilin diskutoi çështje...

Balliu: Ja roli Bashës në shpalljen ‘non grata’ të Berishës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se Lulzim Basha i...

Balla nis nga Shkodra turin e takimeve: Intensifikoni goditjen e grupeve kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar sot një takim me strukturat drejtuese të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër. Ministri Balla ka...

Asgjësimi i 6210 bimëve narkotike, Balla: Presim më shumë goditje si këto

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka përshëndetur operacionin antikanabis të Policisë së Shtetit mbrëmjen e djeshme, ku u asgjësuan 6210 bimë...

Dyrnjaja: Kam bindjen që Rama do e shpërblejë, ja posti që mund të marrë Spiropali

Gazetari Denis Dyrnjaja tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se Elisa Spiropali mund të presë...