Belinda Balluku

Balluku: Nëse qytetarët nuk duan bordin, do ishte e thjeshtë shpërndarja e tij

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se nëse qytetarët nuk do ta dëshironin Bordin e Transparencës, do të ishte...

Shell ka zbuluar një arterie të rëndësishme nafte dhe gazi, thotë Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në...

Balluku: Po punojmë për të krijuar një burim energjie nga gazi

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë një takimi me biznesmenë në Holandë u shpreh se Shqipëria po punon për të...

Parku Fotovoltaik i Karavastasë, Balluku: Me rëndësi për sigurinë energjetike

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku deklaroi se Parku Fotovoltaik i Karavastasë është një investim që i duhet jo vetëm Shqipërisë, por...

Ministrja Balluku: Hekurudhë Tiranë-Prishtinë brenda 4 viteve

Shqipëria dhe Kosova, në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive kanë nënshkruar disa marrëveshje bashkëpunimi. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku...

Dy parqe fotovoltaike do të ndërtohen në Korçë, thotë Balluku

Dy parqe fotovoltaike do të ndërtohen në Korçë dhe investimi do të jetë tërësisht privat. Lajmin e bëri të ditur ministrja e...

Koha për siguri energjitike, Balluku: Linjë transmetimi me Greqinë

Ministrja Belinda Balluku ka pritur ministrin grek të Energjisë, Kostas Skrekas për marrëveshje të reja në fushën e energjetikës. Bashkëpunimi për të...

Balluku: Çmimi i energjisë nuk do të rritet

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se çmimi i energjisë nuk do të rritet. Gjatë fjalës së saj nga foltorja...

Balluku: Të heqim makinat me naftë, taksa të ulëta për mjetet elektrike

Me thirrjen për të zëvendësuar makinat me lëndë djegëse, me makina elektrike, qeveria dhe bashkia Tiranë kanë prezantuar sot autobusët e...

Ministrja Balluku e kryebashkiaku Subashi ‘dëshmojnë’ për inceneratorët

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe kreu i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi kanë qenë dy zyrtarët që janë marrë në...

4 destinacione të reja fluturimesh nga Kukësi

Në Aeroportin e Kukësit kanë nisur kanë nisur sot fluturimet e kompanisë WizzAir drejt Austrisë, Gjermanisë dhe Zvicrës. Wizzair, është një ndër...