Eni Ferhati

Altin Dumani e njeh dosjen e 21 janarit, gazetari Ferhati: Ka qenë prokuror në Apel

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se kreu aktual i SPAK-ut, Altin Dumani e njeh shumë mirë dosjen e 21...

‘Ishin paratë e xhaxhait, i vodhën’, gazetari: Dëshmia e Alda Klosit në polici

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ka zbuluar dëshminë e zyrtares Alda Klosi, në banesën e së cilës u vodhën 120...

Hetimi për tjetërsimin e pronave, gazetari: Dosja që pret zgjidhje gjatë 2023-shit

Një nga dosjet që pret të marrë zgjidhje në vitin 2023, është edhe ajo e tjetërsimit të pronave në Gjirin e...

Gazetari Ferhati: Do të ketë operacione të mëdha nga SPAK-u në 2023-shin

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se në vitin 2023, do të kemi operacione të mëdha të Prokurorisë së Posaçme...

Si do të përfundojë çështja e Ervis Martinajt? Flet gazetari Ferhati

Gazetari Eni Ferhati beson se çështja e të shumëkërkuarit, Ervis Martinaj do të përfundojë në një "DZA", që do të thotë...

Si veprohet nëse ka balotazh? Ja çdo ndodhë me kreun e ri të SPAK-ut

Gazetari Eni Ferhati deklaroi tregoi se çfarë do të ndodhë ditën e nesërme, nëse do të ketë balotazh në zgjedhjen për...

Gazetari zbulon emrat: Kë preferon Yuri Kim dhe Edi Rama për kreun e SPAK-ut

Gazetari Eni Ferhati thotë se prokurori Altin Dumani është i preferuari i ambasadores amerikane, Yuri Kim për të marrë drejtimin e...

Ferhati: Kush po manipulon garën në drejtësi dhe me kë e ka Kim?

Gazetari Eni Ferhati tha se garën në SPAK e ka trazoi deklarata e ambasadores së SHBA-së Yuri Kim në lidhje me...

Çfarë zbuloi hetimi i prokurorisë për sulmin kibernetik? Gazetari jep detajet

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me hetimin e prokurorisë për sulmin kibernetik ndaj sistemeve digjitale...

Gazetari: Ngjarja ndaj biznesmenit libanez ka qenë e paralajmëruar

Gazetari Eni Ferhati, tha se dhuna ndaj biznesmenit libanez Fadi Mitri ka qenë e paralajmëruar. Këtë e tha i ftuar në emisionin “Review”,...

Gazetari: Gjiri i Lalzit është vendi ku shteti ka bërë një sy qorr

Gazetari Eni Ferhati tha se ka konflikt gjyqësor për një pjesë të konsiderueshme të vijës bregdetare në vendin tonë. Teksa foli për...

Gazetari: Kokaina shqiptare ‘lundron’ mes Amerikës Latine dhe Dubait

Gazetari Eni Ferhati thotë se grupet kriminale shqiptare, të cilat merren me trafikimin e kokainës, janë fuqizuar më së shumti në...

Mesazhet e koduara të Ardian Çapjas para gjykatës, gazetari tregon detaje

Gazetari Eni Ferhati ka treguar detaje të reja nga deklaratat e Ardian Çapjas para trupës gjykuese. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Politikani Taulant më telefoi”, Ferhati: Dëshmia e Çapjas mesazh për politikën

Ardian Çapja i vënë nën akuzë si porositës i vrasjes së dyfishtë të babë e bir në Elbasan, përpara Gjykatës është shprehur...

Çfarë përmbajnë email-et e SHISH? Gazetari Eni Ferhati tregon detajet

Gazetari i Euronews Albania Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me publikimin e listave të SHISH. Në një intervistë për Euronews...

1 mijë efektivë në gatishmëri të protestës, nesër blindohet Tirana

Gazetari Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me protestën e thirrur nga opozita që do të zhvillohet ditën e nesërme...