enkelejd alibeaj

Alibeaj-Berishës: Largohu me pak fije dinjitet, demokratët të jenë alternativë e re

Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj, ka deklaruar pas deklaratës që ka bërë sot ish-kryeministri Sali Berisha,i cili tha se do të...

Alibeaj: Në mbledhjen e kryesisë pati fjalë jo dhunë, ndjesë gazetarëve

Deputeti Enkelejd Alibeaj është shprehur se PD duhet të marrë formën e funksionimit të saj. Në një deklaratë për mediat para hyrjes...

Shkëlzen Berisha të ka kërkuar favore? Alibeaj: Nuk e kam lejuar kurrë

“Nuk kam qenë kurrë me parimin e Xenit për t’u paguar për gjithçka”,  kështu i është përgjigjur Enkelejd Alibeaj  ish-kryeministrit Sali...

Shpërblimi 220 mijë euro nga Rama dhe akuzat për vëllain, rrëfehet Alibeaj

Enkelejd Alibeaj tha për Euronews Albania se akuzat e bëra në drejtim të vëllait të tij nga ish-kryeministri Sali Berisha, janë...

Pagat e deputetëve, Enkelejd Alibeaj: Duhet mbështetja financiare, mos të vjedhin

Enkelejd Alibeaj tha në një intervistë për Euronews Albania se rritja e pagave të deputetëve është edhe një mjet që u...

Enkelejd Alibeaj: Dorëheqja ime nuk lidhet me shifrat pas zgjedhjeve

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i ftuar në Euronews Albania tha se shifrat pas zgjedhjeve nuk ishin arsyeja...

A duhet të rikandidojë Basha për kreun e PD? Si përgjigjet Alibeaj

Kreu i zgjedhur i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi, ka mbledhur sot kryesinë e kësaj partie, ku të pranishëm ishin...

Lavdrim Krashi: Dorëheqja e Alibeajt, akt i politikanit të përgjegjshëm

  Sipas Krashit dorëheqja e tij tregon e ai është një politikan i përgjegjshëm që mban përgjegjësinë për rezultatet e partisë që...

“Alibeaj s’ishte i shitur te Rama”,Korreshi: Me Berishën ka pasur gjithnjë konflikte

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi tha se Enkelejd Alibeaj, i cili dha dorëheqjen këtë të mërkurë nga detyra si kryetar...

Alibeaj jep dorëheqjen nga drejtimi i PD

Kreu në detyrë i Partisë Demokratike, vendosi të japë dorëheqjen nga drejtimi i PD. Në një komunikim për mediat Alibeaj tha se...

“Berisha dhe Meta, oksigjen për Ramën”, Alibeaj: I ka mundur disa herë

Enkelejd Alibeaj tha se Ilir Meta dhe Sali Berisha janë oksigjeni që po mban në këmbë regjimin e Edi Ramë. I ftuar...

“PS ju ofroi komisionerë?” Alibeaj-Kikisë: Turp i madh, këto i nxjerr “Foltorja”

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “Now” në  Euronews Albania, pyeti kryetarin e komanduar të Partisë demokratike nëse është e...

“Dikur pinim kafe bashkë”, Çani-Alibeajt: Më çudite me ambicien për t’u bërë kryetar

Gazetari Arian Çani i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania tha se me Enkelejd Alibeajn ka vite që njihet e...

Alibeaj: Më 14 maj t’i japim fund trekëndëshit të Bermudës Rama-Meta-Berisha

Enkelejd Alibeaj prezantoi këtë të martë kandidaten e Partisë Demokratike në Vuan e Dejës, Klomentina Drini. Alibeaj foli për vështirësitë që pati...

Alibeaj në Fier: Nuk mund t’ia fal Berishës, po i çon demokratët te Ilir Meta

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj prezantoi këtë të premte kandidaten për bashkinë e Fierit, Eriselda Çelaj. Edhe në këtë...

Alibeaj takohet me shefen e ODIHR: E informova për fushatën dhe shkeljet e qeverisë

Shefja e misionit të vëzhguesve ODIHR për zggjedhjet lokale të 14 majit, Odry Glover u takua këtë të mërkurë me Enkelejd Alibeajn. Pas takimeve me dy...