ervis martinaj

Gazetari zbulon përplasjet për Vis Martinaj: SHISH, informacione ndryshe nga policia

Gazetari Igli Çelmeta ishte këtë të martë i ftuar në një intervistë për Euronews Albania ku tha se ka një “përplasje”...

Kurthi| Dervishi: Si ra Vis Martinaj ne duart e ekzekutorëve, videoja që e fundosi

Gazetari Ferdinand Dervishi i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania ka zbuluar skemën se si kundërshtarët e Ervis Martinaj arritën...

Kontrolli në banesën e Martinaj, Gazetari: Ja pse ishte pjesë e megaoperacionit

Gazetari Igli Çelmeta ishte i ftuar këtë të enjte në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth megaoperacionit të...

Urdhër-arrest për Ervis Martinajn, kontrolle në banesën e të shumëkërkuarit

Me urdhër të SPAK është bërë një kontroll në banesën e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj. Për të ka një urdhër-arrest. Edhe pse rezulton...

“E di kush e zhduku Ervis Martinajn”, Fjolla Morina: Ai më ka lënë orën e tij

Këngëtarja Fjolla Morina ka risjellë në vëmendje rastin e Ervis Martinaj. Fati i tij ka mbetur një mister që prej gushtit...

Lidhje e ngushtë me Brilant Martinaj, roli i 28-vjeçarit në masakrën e Don Boskos

Një nga personat e përfshirë në masakrën e Don Boskos është 28-vjeçari Nikoll Sherrniku. Ai dyshohet se siguroi targat gjermane për...

SPAK u sekuestroi pasuritë, familjarët e Ervis Martinajt rekurs në Gjykatën e Lartë

Familjarët e Ervis Martinajt, që më herët SPAK iu ka sekuestruar pasuritë, i janë drejtuar me rekurs Gjykatës së Lartë. Ata kërkojnë...

“Janë gjetur gjurmë”, Dervishi për zhdukjet në Sarandë: S’është krim i përkryer

“Janë gjetur gjurmë në dy vendngjarje ku dyshohet se janë mbajtur Leonard Thodhori dhe Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi”, tha për...

Softa shpjegon arsyet që kanë penguar në zbardhjen e zhdukjes së Ervis Martinajt

Eksperti i sigurisë rrugore Fation Softa, foli në lidhje me vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj, më 9 prill në Shëngjin. Në një...

Fati i Ervis Martinajt, Hoxha: E tradhtuan, e rrëmbyen dhe e eleminuan

Gazetari Artan Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se 100 ditëshi që kryeministri Rama dha si ultimatum për të...

Arrestohet kushëriri i Ervis Martinajt

Kushëriri i Ervis Martinajt është arrestuar nga efektivët e Komisariatit nr. 2 në Tiranë për mashtrim. Sipas policisë, ndalimi i shtetasit Emiljano...

Apeli i GJKKO s’pranon ankimin, mbeten të konfiskuara pasuritë e Ervis Martinajt

Gjykata e Apelit të Posaçëm lë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për sekuestron e 34 pasurive të Ervis Martinajt...

Sekuestrimi i pasurive të Vis Martinaj, Apeli i GJKKO shqyrton ankimin e familjarëve

Apeli i Posaçëm shqyrton këtë të hënë, ankimin e familjarëve të Ervis Martinajt, mbi sekuestrimin e 34 pasurive të luajtshme dhe...

“Rikthimi i një lufte”, Poli Hoxha: Vrasja ishte mesazh për Fatjon Muratin

Rikthim i një lufte pas një armëpushimi të gjatë  dhe mesazh të qartë e ka konsideruar gazetari Poli Hoxha ngjarjen e...

Masakra në Don Bosko, gazetari: Mund të kenë lidhje dhe njerëzit e Ervis Martinaj

Fatjon Murati, pronari i lokalit ku mbrëmjen e kësaj të diele u vra me armë zjarri një person dhe u plagosën...

Familjarët e Ervis Martinajt kërkojnë lirimin e 34 pasurive të sekuestruara nga SPAK

Familjarët e të shumëkërkuarit, Ervis Martinajt kanë ankimuar vendimin e GJKKO-së për sekuestrimin e 34 pasurive të tij dhe kërkojnë lirimin...