kriptovaluta

Parashikimet e Elon Musk për vitin 2022, jo për zemërdobëtit!

Nga kriptovalutat, tek transhumanizmi e humanoidët, Elon Musk ka bërë parashikimet e tij për atë ç’ka gjendet në horizont në vitin...

Keqpërdorimi s’duhet trajtuar si e keqe e vetë kriptomonedhave, thotë Progni

Gentian Progni, ekspert IT dhe njohës i fushës së kriptomonedhave thotë se ligji në Shqipëri për monedhat digjitale është i cunguar...

Rusia do të legalizojë Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera për të bërë pagesa

Rusia herët a vonë do të legalizojë kriptovalutat si një mjet pagese, tha të mërkurën Ministri i Industrisë dhe Tregtisë Denis...

Bie sërish vlera e Bitcoin

Të hënë Bitcoin ra me 1.4%, duke shënuar nivelin më të ulët që nga janari. Bitcoin ra në 33,266 dollarë (31,661,58 €)...

Zbulohet një laborator kriptomonedhash në Malësi të Madhe

Një magazinë e përshtatur në laborator për prodhimin e kriptovalutave është zbuluar nga policia në Malësi të Madhe. Në pranga ka përfunduar...