kruje

Panik brenda një klase në Krujë, nxënësit shoqërohen në spital pas ‘sulmit’ me spraj

Disa nxënës të një gjimnazi në Krujë janë shoqëruar në spital pas shfaqjes së problemeve shëndetësore gjatë orës së mësimit. Shkak...

I vihet lëndë plasëse banesës në Krujë

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në një banesë në Krujë. Policia tha se ngjarja ndodhi rreth orës 02:05 të mëngjesit në...

Kishte kultivuar kanabis në tre fshtra në Krujë, arrestohet 27-vjeçari (Emri)

Një 27-vjeçar, i identifikuar si Alfred Doçi, është arrestuar nga policia e Krujës pasi u konstatua se kishte kultivuar 305 bimë...

Kanosën biznesmenin në Krujë të tërhiqte kallëzimin për vjedhje, arrestohen auorët

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona të cilët kanosën me armë zjarri pronarin e një biznesi të shitjes së makinave. Personat...

Sekuestrohet 11 kg kanabis, arrestohen babë e bir në Krujë

Baba e bir janë arrestuar sot në Krujë pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Ata kishin përshtatur një ambient afër shtëpisë...

SPAK mbyll hetimet për dy grupe kriminale: Mbështeteshin nga policë për kanabisin

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka mbyllur hetimet për dy grupe të strukturuara kriminale që merreshin me...

Shpërthim me lëndë plasëse në Krujë, dëmtohen xhamat e disa bizneseve

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur në orët e para të kësaj të enjteje në Krujë. Sipas informacioneve të ardhura nga...

Vetëplagoset me armë zjarri vajza 24-vjeçe në Krujë

Një vajzë e moshës 24-vjeçare është plagosur me armë zjarri në fshatin Cudhi Zall, të Krujës, këtë të mërkurë. Nga hetimet paraprake...

Zbulohen parcelat me drogë në fshatrat e Krujës, arrestohet 32-vjeçari nga Nikla

Finalizohet faza e 30-të e megaoperacionit policor antikanabis të koduar “Territor i pastër”. Policia bën me dije se në kuadër të...

Megaoperacioni anti-drogë në Krujë| Vijon asgjësimi i kanabisit, 1200 bimë më pak

Policia e Krujës në bashkëpunim me FNSH-në dhe Shqiponjat kanë asgjësuar rreth 1200 bimë kanabisi. Në kuadër të megaoperacionit "Territor i pastër"...

“Territor i pastër”, asgjësohen 635 bimë kanabis në Krujë

Ditën e sotme janë sekuestruar 635 bimë narkotike cannabis sativa, në Krujë. Kjo është faza e 27-të e megaoperacionit policor antikanabis të...

“Ia referuam komisariatit”- Prokuroria dhe policia “ping-pong” për ngjarjen në Krujë

Prokuroria e Tiranës ka njoftuar lidhur me ngjarjen e ndodhur në Borizanë të Krujës se janë nisur 2 procedime penale për...

Policia bllokon aktivitetin në guroren e Rrajave në Krujë, janë dëmtuar 9 banesa

Policia ka njoftuar se ka bllokuar aktivitetin në guroren "Delia Group" në  Borizanë të Krujës Bllokimi është bërë pas inspektimit të bërë...

Flet avokati i Valter Bamit: Baruti doli nga arma sportive me leje

Ilir Murati, avokati i Valter Bamit tha se klienti i tij nuk akuzohet si vrasës i Ramazan Sinës në Krujë, por...

Sherri për guroren në Fushë-Krujë, në kërkim djali i deputetit të PS-së

Policia ka bërë me dije se Rexhep Rraja, djali i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja është shpallur në kërkim. 4 persona...

Çuçi për konfliktin në Krujë: Askush s’është mbi ligjin, policia do të kapë autorët

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e djeshme në aksin rrugor Fushë Krujë – Thumanë mes dy fiseve, Maja dhe Rraja,...